دوشنبه , ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

افزایش مصرف مواد غذایی ارگانیک در کانادا

طبق گزارش انجمن صنایع غذایی ارگانیک کانادا، خانواده هایی که یک یا چند فرزند دارند نیز نسبت به استفاده از مواد غذایی طبیعی بیش از سایر خانواده ها اصرار می ورزند. «انجمن تجارت ارگانیک کانادا»(canadian Organic Trade Association) در گزارشی با اشاره به این مطلب که ۶۶ درصد از مصرف کنندگان کانادایی بودجه هفتگی خود را صرف خرید مواد ارگانیک می کنند خبر از افزایش ۱۰ درصدی رویکرد مصرف کنندگان به این گونه از مواد غذایی نسبت به سال گذشته داد.

بر اساس گزارش وبگاه این انجمن ، به گفته Tia Loftsgard مدیر اجرایی این انجمن “مواد غذایی ارگانیک سریعترین رده در حال رشد را در بخش کشاورزی کانادا داشته است.”

مدیر اجرایی انجمن تجارت ارگانیک کانادا، در بیانیه ای گفت: “این مسئله رشد کلی فروش را در تمامی رده های محصولات ارگانیک را در پی داشته است.”

وی افزود:”کانادایی ها خواستار تنوع هرچه بیشتر در زمینه کالاهای ارگانیک خود هستند که این موضوع را برای حفظ آرزوهای نسل های بعدی برای زندگی طبیعی تر با محصولات ارگانیک بسیار مهم می دانند.”

طبق این گزارش ، میوه و سبزیجات با ۷۶ درصد بیشترین میزان مواد غذایی خریداری شده را به خود اختصاص داده است و در این رتبه بندی، گوشت قرمز یا گوشت مرغ با رشد ۲۸ درصدی در رتبه دوم قرار دارد یعنی رشدی ۴ امتیازی را نسبت به سال ۲۰۱۶ نشان می دهد.

محصولات لبنی نیز در این رتبه بندی با رشد ۲۷ درصدی حائز مقام سوم شده است که آن هم نسبت به سال گذشته(۲۰۱۶) یک امتیاز رشد نشان می دهد.

نکته جالب توجه در این گزارش رویکرد نسل هزاره به استفاده از مواد ارگانیک است و ۸۳ درصد از هزاره ها در خرید مواد غذایی و نوشیدنی های ارگانیک و طبیعی از هر نسلی پیش گام تر هستند.

نسل هزاره؛ نسل وای یا نسل Y که با نام نسل هزاره نیز شناخته می شود، به نسلی می گویند که پس از نسل X و پیش از نسل Z زاده شده اند. بر سر این موضوع که تولّد نسل Y در چه زمانی آغاز شده و کی به پایان رسیده است، اجماعی وجود ندارد. برخی صاحب نظران بر این باورند که تولّد این نسل در جایی در اواخر دهه ۱۹۷۰ یا اوایل دهه ۱۹۸۰ آغاز شده و در اوایل دهه ۲۰۰۰ به پایان رسیده است که در ایران برابر با شروع دهه شصت میلادی تا آغاز دهه هشتاد است.دهه شصتی ها اولین نسلی هستند که والدینشان از آن ها کمک و آموزش می گیرند. برای نمونه پدر خانواده در انتظار فرزندش است تا وی برای او DVD پلیر را راه اندازی کند.

طبق گزارش انجمن صنایع غذایی ارگانیک کانادا، خانواده هایی که یک یا چند فرزند دارند نیز نسبت به استفاده از مواد غذایی طبیعی بیش از سایر خانواده ها اصرار می ورزند.

این در حالی است که ۱۹ درصد از صورتحساب مواد غذایی روزانه برای خانوارهای با کودک در اقلام ارگانیک اختصاص داده شده بود و در مقایسه این رقم برای خانوارهای بدون فرزند ۱۲ درصد بود.

نکته مهم در این بین موضوع بهداشت و شفافیت است که تقریبا ۵۵ درصد از مصرف کنندگان گفتند که بر اساس توصیه های یک متخصص بهداشت، تصمیم گرفته اند از محصولات ارگانیک و طبیعی استفاده می کنند.

در این رابطه “کتیلین راس” معاون رئیس جمهور کانادا اینگونه اظهار نظر کرده است “ما در عصر شفافیت زندگی می کنیم؛ عصری که در آن مصرف کنندگان علاقه خاصی به غذایی که می خورند دارند و نسبت به ان حساسیت نشان می دهند.”

وی افزود:”ما شهروندانمان را دوست داریم و می خواهیم درباره محصولاتی که از ما خریداری می کنند، احساس خوبی داشته باشند.”

انجمن تجارت ارگانیک کانادا نتایج گزارش فوق را در یک مطالعه تحقیقاتی که به صورت پرسش آنلاین از مصرف کنندگان و با استفاده از پانل Ipsos I-Say انجام داد به دست آورده است.

در این نظرسنجی که در تاریخ ۳۰ مه تا ۴ ژوئن سال جاری انجام شده است، ۱،۰۰۲ شرکت کننده در رده سنی ۱۸ سال به بالا حضور داشتند.

” منبع: افکارنیوز “

همچنین ببینید

بازی با جان مردم با اجازه ورود محصولات تراریخته

بازی با جان مردم با اجازه ورود محصولات تراریخته

صدرالدین نیاورانی عضو هیئت مدیره انجمن ارگانیک ایران: بازی با جان مردم با اجازه ورود …

محصولات تراریخته

محصولات تراریخته به علف‌کش‌ها و آفات مقاومت دارند

مقاومت به علف‌کش و آفات دو صفتی هستند که در محصولات تراریخته وجود دارد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 + 20 =