پنج شنبه , ۱۹ تیر ۱۳۹۹

واردات محصولات تراریخته از فرانسه شایعه ای بیش نیست

دکتر آزاد عمرانی عضو هئیت رئیسه انجمن ارگانیک ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت واردات انبوه محصولات کشاورزی دستکاری شده از فرانسه اظهار داشت: واردات محصولات  تراریخته کشاورزی از فرانسه صحت ندارد، چراکه طی سال های اخیر تولید محصولات دستکاری شده در این کشور ممنوع اعلام شده است.

وی افزود: با توجه به ممنوعیت کشت محصولات کشاورزی در فرانسه، تنها ممکن است بذور ژنتیکی از این کشور وارد شود.

عمرانی در پاسخ به این سؤال که صادرات محصولات ارگانیک در ازای واردات محصولات تراریخته از فرانسه جای تعجب است، بیان کرد:  فرانسوی ها خواستار محصولات ارگانیک ایران به ویژه انار، پسته و زعفران هستند از این رو تجار ایرانی  پس از اخذ گواهی صادراتی برنامه های مختلفی را بدین منظور در دستور کار خود قرار دادند.

عضو هئیت رئیسه انجمن ارگانیک ایران ارگانیک واردات محصولات تراریخته را تهدیدی برای کشور دانست و اظهار کرد: کشت محصولات ترایخته در کشور ما باید محدود شود به طوریکه تنها محققان با استفاده از علم روز دنیا تنها در صدد صادرات این بذور باشند.

وی ادامه داد: از آنجا که تولید محصولات تراریخته بی توجهی به کشاورزی ارگانیک را در بر دارد، از این رو نیازی به تولید این محصول نیست.

عمرانی تصریح کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر تولید محصولات ارگانیک در برنامه پنجم و ششم توسعه، توسعه کشاورزی ارگانیک در کشور امری ضروری است.

” منبع: کمپ نیوز “

همچنین ببینید

نشان حلال

اعطای نشان “حلال” به هتل ها و رستوران

رییس انجمن ارگانیک ایران از انعقاد قرارداد با موسسه جهانی حلال خبر داد و گفت: …

نصب کد ۱۸ رقمی برای شناسایی محصولات ارگانیک

نصب کد ۱۸ رقمی برای شناسایی محصولات ارگانیک

رئیس انجمن ارگانیک ایران از لزوم نصب برچسب ۱۸ رقمی سلامت و معرفی محصولات ارگانیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 + 30 =