شنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۳
بذرهای آلی
بذرهای آلی

کشاورزان ارگانیک به بازار جدیدی از بذرهای آلی دسترسی می‌یابند

قوانین جدید و مورد توافق کشاورزی ارگانیک ۲۰ نوامبر۲۰۱۷، توسط نمایندگان شورا تایید شده است؛ به طوری که بسیاری از قوانین مربوط به تولیدات مواد غذایی ارگانیک را در اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا ساده و هماهنگ می سازد.

به گزارش زیست آنلاین، فیل هوگان، کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا که اخیرا به اتفاق هیات بزرگ تجاری به ایران نیز آمده بود و با محمود حجتی وزیر کشاورزی کشورمان و سایر مسوولان ارشد کشور ملاقات های مهمی داشت.

وی با قدردانی از برداشتن گام مهم نمایندگان شورا در جهت پذیرش نهایی قانون جدید، گفت:” تصمیم امروز شورا نقطه عطف دیگری برای بخش ارگانیک به شمار می رود به طوری که اطمینان می دهد این بخش مهم و در حال رشد با قوانین روشن ادامه یابد و می توان اطمینان حاصل کرد که با تولید کنندگان کشورهای غیر اتحادیه اروپا که تولیدات ارگانیک را به اتحادیه اروپا صادر می کنند، یکسان رفتار شود.”

وی افزود: ” همه موافق بودند که قوانین کنونی علی رغم اجرای ۲۰ ساله برای هدف مورد نظر مناسب نبوده و به جای کمک به توسعه این بخش که دارای ارزش حدود ۲۷ میلیارد یورو است، به صورت مانع عمل می کند. “

کمیسیونر کشاورزی اتحادیه اروپا یادآور شد:”در طول این مذاکرات که بیش از سه سال طول کشید، کمیسیون به طور مداوم در نظر داشت تا انتظارات مصرف کنندگان اروپایی که محصولات ارگانیک را خریداری می کنند، درباره تضمین های آرم ارگانیک اتحادیه اروپا برآورده کند و قوانین جدید امروز این کار را خواهد کرد و به ناهنجاری های سیستم کنونی پایان می دهد.”

هوگان خاطر نشان کرد:” قوانین برای همه تولید کنندگان ارگانیک و محصولات فروخته شده در اتحادیه اروپا، چه در داخل کشور تولید و چه از خارج وارد شوند، به کار می رود. همچنین با اقدامات احتیاطی بیشتر خطر آلودگی احتمالی با مواد غیر مجاز نیز کاهش می یابد. در عین حال مصرف کنندگان نیز از گزینه های بیشتری بهره مند خواهند شد، چراکه قوانین جدید نسبت به گذشته انواع گسترده تری از مواد غذایی و غیر غذایی ارگانیک را پوشش می دهد.”

وی افزود:”به دنبال تصمیم امروز شورا، امیدوارم که قانونگذاران هم سریع تر به نتیجه گیری از نخستین توافقنامه و تسهیل برای ورود به مرحله اجرا در سال ۲۰۲۱ بپردازند. چراکه این اقدام امکان می دهد تا به طور مناسب به ایجاد یک محیط قانونی جدید و حمایتی و شکوفایی بخش کمک شود و بتواند بر اساس اصل منصفانه، به حداکثر توان خود برسد. “

به گزارش ایانا، توافقنامه امروز که توسط شورا تایید شده، باید برای آوردن رأی به پارلمان اروپا برود و پس از تصویب، قوانین جدید از یکم ژانویه سال ۲۰۲۱ به اجرا در می آید. این مساله می تواند زمان کافی را به منظور سازگاری با چارچوب جدید نزد تولیدکنندگان، اپراتورها و شرکای تجاری فراهم کند.

۴ نکته برای افزایش پایداری کشاورزی

منبع: زیست آنلاین

همچنین ببینید

محصولات تراریخته

محصولات تراریخته به علف‌کش‌ها و آفات مقاومت دارند

مقاومت به علف‌کش و آفات دو صفتی هستند که در محصولات تراریخته وجود دارد و …

نشان ملی محصولات ارگانیک

نشان ملی محصول ارگانیک صرفا توسط سازمان ملی استاندارد ایران اعطا می گردد.

نشان ملی محصول ارگانیک صرفا توسط سازمان ملی استاندارد ایران اعطا می گردد.  سازمان ملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 30 =