سه شنبه , ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

زندگی ارگانیک چیست؟

مزایای زندگی طبیعی و ارگانیک

اگر در حال بازدید از این وب سایت هستید نشان می دهد که یا در جستجوی  مزایای زندگی طبیعی و ارگانیک هستید. یا از قبل متقاعد شده اید که این سبک زندگی نه تنها سلامتی شما را تضمین می کند بلکه کیفیت زندگی شما را نیز بالا خواهد برد. اما با این همه آیا می دانید زندگی به سبک ارگانیک در حقیقت به چه معناست؟

مفهوم زندگی ارگانیک فراتر از انتخاب مواد غذایی ارگانیک، پوشیدن لباس های درست شده از مواد ارگانیک و استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی ارگانیک است. بطور کلی انجام همه این امور برای سلامتی شما مفید بوده و در کاهش سموم در محیط زیست نیز موثر می باشد. اما معنای این سبک زندگی خیلی فراتر از صرفاً استفاده محصولات ارگانیک است. این سبک زندگی در بر گیرنده تمامی تصمیمات روزانه شماست که برای  سلامتی، جامعه و محیط زیست شما مفید خواهد بود. این سبک زندگی به معنای بهره نبردن از امکانات مدرن امروزی نیست. بلکه حتی انجام این قبیل کارها در جامعه امروزی بدون در نظر گرفتن تکنولوژی های روز غیر ممکن خواهد بود.

برای مثال، وقتی تصمیم می گیرید اتومبیل تان را پارک نمایید و پیاده یا با وسایل نقلیه عمومی و یا دوچرخه به محل کار خود بروید، شما یک گام بسوی زندگی طبیعی برداشته اید. زیرا با این کار در جهت صرفه جویی در انرژی و حفاظت از محیط زیست اقدام نموده اید و از گسترش آلاینده های مضر در طبیعت جلوگیری کرده اید. زمانی که زباله های خود را بازیافت می کنید در حقیقت یک تصمیم ارگانیک گرفته اید. زیرا باعت کاهش انتشار زباله در طبیعت و کاهش جذب سموم در خاک و جلوگیری از آلوده شدن آب و هوا شده اید. بخشی از این انتخاب ها طبیعی  هستند و حتی فکر نمی کنید که جزئی از زندگی به سبک ارگانیک محسوب شوند. اما برخی دیگر نیازمند هوشیاری و توجه ویژه ای هستند.

زندگی ارگانیک

سبک زندگی سالم

این سبک زندگی به معنای عدم استفاده از الکتریسته نیست بلکه صرفه جویی در انرژی در هر زمان ممکن است. خاموش کردن چراغ ها در اتاق هایی که کسی در آن نیست، آویزان کردن لباس ها و حوله ها برای خشک شدن بجای استفاده از ماشین خشک کن و یا صرف نظر کردن از سشوار موها بعد از حمام. در حقیقت این سبک زندگی اتخاذ یک تصمیم بزرگ نیست. بلکه اتخاذ صدها تصمیم کوچک در طول یک روز است. انتخاب هایی که تاثیر زیادی بر سلامتی شما و اطرافیان تان خواهد داشت. در حقیقت به معنای زندگی آسانتر و طبیعی تر و به عبارتی عشق به زندگی است.

زندگی ارگانیک نیازمند یک تغییر بزرگ یک شبه در سبک زندگی نیست. بلکه به آسانی با طی گام های کوتاه در هر زمان محقق خواهد شد. این نوع زندگی یک جریان  مادام العمر است که هر کسی در هر سنی و با هر شرایط مالی و اقتصادی می تواند پذیرای آن باشد. شما با هر گامی که در راه زندگی ارگانیک بر می دارید از مزایای تاثیرات آن بر سلامتی خود بهره مند خواهید شد. زندگی به سبک ارگانیک در واقع یک سفر شگفت انگیز است که بسیار لذت بخش تر و سودمند تر از آن چیزی است که تصورش را می کنید.

آیا شما به سبک ارگانیک زندگی می کنید؟ آیا اقدامی به ذهنتان می رسد که دوست داشته باشید انجام دهید؟ آیا نگران هزینه های زندگی به سبک ارگانیک هستید؟

منبع : organic and natural choices

همچنین ببینید

۶ گام ساده به سوی یک زندگی ارگانیک

بدون شک همه می دانید که سبک زندگی ارگانیک و طبیعی برای سلامتی و محیط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 23 =